Proset Bilişim Teknolojileri
proset twitter
proset facebook
ESET NOD32 antivirüs yazılımlarıyla güvendesiniz
eset_nod32_antivirus_yazlmlaryla_guvendesiniz

Eset, güvenlik yazılımlarını aldatmaya yönelik karmaşık algoritmaları tespit etmeyi sağlayan algılama teknolojilerine sahip NOD32 ve Smart Security ürünlerinin yeni sürümlerini kullanıma sundu.

Eset, düzenlediği bir basın toplantısı ile kullanıcıları sıfırıncı gün saldırıları ve güncelleme açıklarına karşı koruyan, yeni temizleyici modülüyle inatçı virüslerin temizlenmesini kolaylaştıran NOD32 ve Smart Security ürünlerinin 7’inci sürümlerini tanıttı.
Yeni sürümler virüs, truva atı, solucan, rootkit, botnet, oltalama ve casus yazılımlar gibi kötü amaçlı yazılımlara karşı en yeni teknoloji ve geliştirilmiş algılama yöntemleriyle mücadele ediyor. Son dönemde saldırganlar kötü niyetli yazılımlarının algılanmasını önlemek için gelişmiş şifreleme yöntemleri kullanıyorlar ve özellikle web tarayıcılar, PDF okuyucular, e-posta yazılımları ya da ofis yazılımlarındaki bileşenleri yazılımlarını yaymak için kullanıyor. Yeni sürümlerde bu konuya odaklanan Eset, güvenlik yazılımlarındaki algılama teknolojisi kapsamını geliştirerek saldırganlara geçit vermemeyi hedeflemiş.

Saldırılara karşı kalkan oluşturuyor
Exploit Blocker özelliği sıfırıncı gün tehditlerine ve uygulamalara koruma sağlarken, Advanced Memory Scanner (Gelişmiş Bellek Tarayıcı) ise çeşitli teknikleri kullanarak gizlenen kötü amaçlı yazılımların ortaya çıkarılmasını mümkün kılıyor. Vulnerability Shield (Güvenlik Açığı Kalkanı) ağ protokollerindeki açıklar ve güvenlik zayıflıklarından faydalanmaya çalışan saldırılara engel oluyor.
Eset Türkiye CEO’su Alain Soria, siber tehditlerin çarpıcı bir şekilde büyüdüğünü belirtti ve sözlerine şöyle devam etti: “Örneğin küresel şirketlere yönelik siber saldırılar son bir yılda iki katına; yüzde 18’den yüzde 35’e çıktı. Bu da gösteriyor ki artık karşımızda birkaç heyecanlı kişi yok. Siber suçlular artık organize siber mafyaya dönüştü. Bu siber mafya, şimdi yeni nesil yazılımlar ve kodlarla teknolojik olarak görünmez hale gelmeye çalışıyor. Bu nedenle Eset yaratıcı stratejiler ve dünyanın farklı ülkelerine yayılmış 9 araştırma merkeziyle, kötü amaçlı yazılımlara karşı önlem almaya çalışıyor.”

Türkiye’de pazar büyümeye devam edecek

Geçtiğimiz günlerde Türkiye’yi ziyaret eden ESET EMEA Bölgesi Satış Müdürü Marko Fulop ile Türkiye’deki antivirüs yazılımı pazarı ile ilgili görüşlerini aldık. Tüm dünyadaki bilgisayar sistemlerine yönelik saldırıların artması ile birlikte tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de güvenlik yazılımları pazarının büyüdüğünü belirten Marko Fulop, “Şu anda Türkiye’de yüzde 33’lük bir pazara sahibiz, yani Türkiye’de her 3 bilgisayardan birisinde Eset ürünü kullanılıyor. Türkiye pazarına büyük önem veriyoruz. Türkiye’de güçlü olmamızın en önemli nedenlerinin başında burada güçlü bir ekibe sahip olmamız ve kullanıcılara verdiğimiz ücretsiz teknik destek yer alıyor” dedi.

Telefon:0(224) 252 22 93
Fax:0(224) 252 33 82
E-Mail:info@prosetbt.com
Adres:Emek Zekai Gümüşdiş Mh.Sanayi cd.Okan Kutluğ Plaza No:542 / 9 Osmangazi / BURSA
Copyright @ 2001 - 2014 Her Hakkı Sakldır
Odaxa