Proset Bilişim Teknolojileri
proset twitter
proset facebook
Sunucularda tam tasarruf
sunucularda_tam_tasarruf

HP, yeşil BT, sürdürülebilirlik, esneklik ve yüksek performans amacıyla geliştirilen yeni Moonshot sistemini pazara sundu. HP Labs tarafından 10 yılı aşkın araştırmaların sonucunda geliştirilen Moonshot projesi enerji, yer kullanımı, maliyet ve kullanım kolaylığı açısından yenilikler getiriyor.

HP Kurumsal Grup’un Sultanahmet Kalyon Hotel’de gerçekleştirdiği basın toplantısının açılış konuşmasını HP Türkiye Genel Müdürü Serdar Urçar yaptı. HP Türkiye Sunucu Grubu Ülke Müdürü Merden Kahvecioğlu da, “HP Moonshot Sistemi, geleneksel sunucularla karşılaştırıldığında, yüzde 89’a kadar enerji, yüzde 80 yer ve yüzde 77 edinme maliyeti tasarrufu sağlıyor” diyerek, büyük veri, bulut ve sosyal medya üzerinden artan kapasite ihtiyacını karşılamak üzere yeni çözümler geliştirdiklerini, bu çözümler kapsamında üretilen HP Moonshot sunucuların, kurumların bu sınırlamaları aşması için ilk adım olarak tasarlandığını belirtti.

Serdar Urçar da, bugün internete bağlı yaklaşık 10 milyar cihaz olduğunu söyleyerek, “Bu sayının katlanarak artacağına dair öngörüler, geleneksel teknolojilerin, yer, enerji ve maliyet ihtiyacını artık karşılayamadığı bir aşamada olduğumuzu gösteriyor. HP Moonshot, altyapı ekonomisini değiştirecek ve gelecekte kullanıma girecek 20 milyar cihaz icin geliştirilmiş yeni bilgi teknolojileri sistemidir” bilgisini verdi.

HP Moonshot Projesi’nin ikinci kuşak sunucu teknolojisini oluşturan HP Moonshot System, özellikle sosyal medya, bulut, mobil dünya ve büyük veri için geliştirildi. Sistemde yer alan HP Moonshot sunucular, akıllı telefonlar ve tabletlerde kullanılan çiplerden üretildi. Bu durum, yüksek yoğunluklu veri işlemeye izin verirken hem maliyetleri hem de enerji tüketimini büyük ölçüde azaltıyor. HP Moonshot sistemi, HP Moonshot 1500 sistemi ve uygulamalar için optimize edilmiş olan HP ProLiant Moonshot sunuculardan oluşuyor. Moonshot sunucularda kullanılan işlemciler ise HP’nin iş ortakları tarafından üretiliyor. Farklı işlemciler, kurumlarda küçük, orta, büyük ölçekli iş yükü ihtiyacını karşılamak amacıyla farklı seçenekler sunuyor. Raf başına 1800’e kadar sunucu destekleyen HP Moonshot sunucular, geleneksel sunuculardan 8 kat daha az yer kaplıyor. Bu da veri merkezlerinin ofiste kapladığı yer açısından avantaj oluşturuyor. HP Moonshot projesinde AMD, AppliedMicro, Calxeda, Intel ve Texas Instruments Incorporated işlemcilerinden oluşan gelişmiş bir ekosistem kullanılıyor.

Telefon:0(224) 252 22 93
Fax:0(224) 252 33 82
E-Mail:info@prosetbt.com
Adres:Emek Zekai Gümüşdiş Mh.Sanayi cd.Okan Kutluğ Plaza No:542 / 9 Osmangazi / BURSA
Copyright @ 2001 - 2014 Her Hakkı Sakldır
Odaxa